اخبار

تشکیل جلسه کمیته زیرساخت اربعین دراهواز
1396/05/09
دبیر ستاد بازسازی عتبات وزارت نیرو گفت:تقاضا داریم در مرزهای خوزستان دو قطعه زمین در اختیار ما قرار بگیرد تا مثل مرز مهران و خسروی کارهای لازم را برای تأمین آبرسانی داشته باشیم.
 غلامرضا ترابی شامگاه پنجشنبه 5مرداد96 در جلسه زیرساخت اربعین که  با حضور معاون عمرانی وزیر کشور ،استاندار خوزستان ،اعضای کمیته زیرساخت و مدیران اجرایی استان در اهواز  برگزارشد اظهار کرد: در صنعت آب و برق سال گذشته عمده کارهای تأمین آب و برق را برای مرزها انجام دادیم.
وی افزود: بحث تأمین آب و آبرسانی مرز چذابه که یکی از دغدغه های مردم استان بوده که کار آن را شروع کردیم.
 
ایشان  تصریح کرد: در زمینه کارهای زیرساختی نیازمند طرح و نقشه جامع هستیم؛ امسال تغییراتی در زمینه موکب های مستقر در چذابه را مشاهده کردیم که در صورت عدم هماهنگی قبلی یک هزینه جدید را تحمیل می کند.
ترابی عنوان کرد: وقتی برای برق رسانی برنامه ریزی و هزینه های خاص شده اضافه شدن مکانی به نقشه قبلی باعث افزایش هزینه های ما می شود.
وی یادآور شد: تردد نیروهای ما در کشور عراق به سختی انجام می شود که نمی توان به خوبی فعالیت های لازم را در این زمینه انجام دهیم.
ترابی در پایان تأکید کرد: باید در نقطه مکانی که اوج حضور جمعیت است کارهای خدمات رسانی خود را انجام دهیم و بنابراین برای نگهداری آب در گرما و یا استقرار دستگاه های بسته بندی آب به یک زمین و مکان نیاز داریم.
دبیر ستاد بازسازی عتبات وزارت نیرو گفت: تدوین نقشه‌راه جامع برای زیرساخت اربعین ضروری است و
سازمان آب و برق در زمینه آب‌رسانی به پایانه چذابه 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا بتوانیم  تا حدودی برخی برنامه‌های آب‌رسانی را محقق کنیم.
 
دبیر ستاد بازسازی عتبات وزارت نیرو گفت: تردد نیروهای برق در هنگام قطعی برق به عراق یکی از مشکلات اساسی ما است به دلیل اینکه برای مجوز ورود به عراق زمان زیادی طول می‌کشد انتظار داریم مشکل تردد نیروهای برق رفع شود.